Spor Toto 1.Lig’in 26. haftasında deplasmanda Denizlispor ile karşılaşan Erzurumspor FK, ligde kalma yolunda çok önemli 3 puan aldı. Erzurumspor FK, deplasmanda karşılaştığı Denizlispor’u Özgür ve Eren’in golleriyle 2-0 mağlup etti.
Mavi-beyazlılar, bu galibiyetle 6 haftalık galibiyet hasretine son verdi. Ligde kalma mücadelesi veren iki takımın üç puan için çıktığı maçta gülen taraf Erzurumspor oldu. Dadaş, Denizli’de oynanan maçta 6 hafta sonra 6 puanlık bir galibiyet alarak lige tutundu.
![](https://flas25.com/wp-content/uploads/2023/03/AW846431_01.jpg)
MAÇA ‘VAR’ KARARLARI DAMGA VURDU!
Ligin alt sıralarını yakından ilgilendiren maça VAR kararları damga vurdu. Süper lig dahil yıllardır neredeyse her maçta hakem kararları ve VAR uygulamalarıyla haksızlığa uğrayan Erzurumspor’umuz ilk defa bir maçta gülen taraf oldu.
İlk yarıda Erenin golü VAR dan döndü.. İkinci yarıda Cengiz’in eline çarpan topta orta hakem Murat Erdoğan’ın aleyhine verdiği penaltı, Erzurumspor lehine VAR kararıyla iptal edildi.
Denizli deplasmanında Erzurumspor’umuzu galibiyete taşıyan goller ikinci yarıda sonradan oyuna dahil olan Özgür Sert ve golcümüz Eren Tozlu’nun ayaklarından geldi.
Bu galibiyetle Erzurumspor puanını 21’e yükseltti.
![](https://flas25.com/wp-content/uploads/2023/03/AW846431_02.jpg)
Maçtan dakikalar
6. dakikada Gökhan’ın kullandığı köşe atışında, defanstan seken topa ceza alanı dışından gelişine sert vuran Emre’nin şutu az farkla üstten auta çıktı. 11. dakikada sağdan Celal ortaladı, defanstan seken topu önünde bulan Eren, kale sahası içinden plase vuruşla topu ağlara gönderdi. Pozisyon VAR’da 6 dakika incelenirken, ofsayt kararı ile gol iptal edildi. 68. dakikada ceza sahası içinde Cengizhan’ın topa elle müdahale ettiği gerekçesiyle hakem penaltı noktasını gösterdi. Ardından VAR’dan gelen uyarı neticesinde pozisyonu izleyerek penaltı kararını iptal etti. 74. dakikada Cengizhan’ın savunma arkasına attığı pas sonrası sol kanattan Rosheuvel’in içeri çevirdiği topa gelişen vuran Özgür, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi. 0-1 80. dakikada ceza sahası dışı sağ çaprazda Erzurumspor FK serbest vuruş kazandı. Topun başına geçen Eren düzgün bir vuruşla topu filelerle buluşturdu. 0-2
Stat: Atatürk Hakemler:
Murat Erdoğan xx, Abdullah Uğur Sarı xx, Hüsnü Emre Çelimli xx
Denizlispor: Hüseyin Altıntaş xx, Schwchlen xx, Hakan Çinemre xx (Muhammet Özkal dk. 46 x), Oğuz Yılmaz xx, Emre Sağlık xx (Berkant dk. 90 ?), Gökhan Süzen x (Özer dk. 75 x), Muhammed Gönülaçar xx, Mayi xx (Bekir dk. 76 x), Djedje xx, Mustafa Çeçenoğlu xx, Ömer xx Yedekler: Ali Eren Yalçın, Abdulkadir Sünger, Asım Hamzaçebi, Okan Derici, Mehmet Eren, Samet Emre Teknik Direktör: Giray Bulak
Erzurumspor FK: Mehmet Göktuğ xx, Cengizhan xx, Mustafa Akbaş xx (Fırat dk. 46 x), Mustafa Yumlu xx, Orhan xx, Alican xx (Özgür dk. 62 x), Estrela xx, Eren xxx, Hasan Batuhan xx, Celal xx (Eyüp dk. 89 ?), Rosheuvel xx (Shala dk. 83 ?) Yedekler: Rıdvan, Ufuk, Sefa, Zakarya, Muhammed Furkan, Yakup Teknik Direktör: Hakan Kutlu
Goller: Özgür (dk. 74), Eren (dk. 80) (Erzurumspor FK)
Sarı kartlar: Estrela (Erzurumspor FK), Oğuz (Denizlispor)