Spor Toto 1.Lig’in 25. haftasında Ankara Keçiörengücü’nü konuk eden Erzurumspor FK, talihsiz bir yenilgi aldı!..
Maraş merkezli depremler sonrası sahasının maç oynanmaya elverişli olmaması nedeniyle Rize’de Çaykur Didi Stadyumu’nda Keçiörengücü ile karşılaşan Erzurumspor 90 dakika üstün oynadığı maçın son dakikalarında kendi oyuncusu Muhammed Furkan Özhan’ın ters vuruşu sonucu kalesinde gördüğü talihsiz bir golle yıkıldı.
Karşılaşma Ankara Keçiörengücü’nün 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.
Erzurumspor’un sahasının elverişli olmaması nedeniyle Rize’deki Çaykur Didi Stadyumu’nda oynanan müsabakada Ankara Keçiörengücü’ne 0-1 mağlup oldu.
18 puanla alt sıralarda yer alan Erzurumspor, 5 haftalık galibiyet hasretine son veremedi. Mavi-beyazlılar, bu şansız yenilgi ile ligde kalma yolunda hayati bir üç puan kaybetti!
Hakan Kutlu ilk maçında umut verdi!
4 Şubat’ta Teknik Direktör Muzaffer Bilazer ile yolların ayrılmasının ardından göreve gelen Hakan Kutlu, mavi-beyazlıların hocası olarak bugün ilk kez resmi bir maça çıktı.
Tecrübeli çalıştırıcı Mavi-beyazlı takımın başındaki ilk sınavında galibiyet alamadı.
Yeni hocasıyla çıktığı ilk maçta çok istekli oynayan Erzurumspor, özellikle ikinci yarıdaki etkili oyunuyla göz doldurdu. Alınan şansız yenilgiye rağmen Kutlu ve ekibi gelecek haftalar için umut verdi.
![](https://flas25.com/wp-content/uploads/2023/03/AW843689_04.jpg)
TARAFTARLAR TAKIMI YALNIZ BIRAKMADI!
Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremlerde hasar gören Kazımkarabekir Stadyumu’nda yapılan ön incelemeler sonucunda hasar tespit çalışmaları tamamlanana kadar “maç oynanamaz” kararı verildiği için bugün Rize’de Çaykur Didi Stadyumu’nda oynanan maçta mavi beyazlı taraftarlar takımını yalnız bırakmadı.
Erzurumspor’a gönül verdiklerini söyleyen vefakar taraftarlar nerede ve ne şartta olursa olsun takımızın yanında olacağız.Biz bu takıma bir gün değil her gün için gönül verdik. Bugün şansız bir yenilgi aldık.Ama yeni hocamız takımımıza bir hava katmış.Maç boyunca futbolcularımızın verdiği mücadele ve sahada sergiledikleri oyun bizi mutlu etti. Gelecek maçlar için çok umutlandık.Yeter ki her maç böyle oynasınlar biz onları hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.Taftarlar olarak inanıyoruz ki bu ligde kalacağız, yeter ki takımımız teknik ekibi ve futbolcularıyla buna inansın, diye konuştular.
![](https://flas25.com/wp-content/uploads/2023/03/AW843689_03.jpg)
Maçtan dakikalar
22. dakikada sağ kanattan Muhammed’in yaptığı ortada ceza sahası içinde iyi yükselen Bardhi’nin kafa vuruşunda kaleci Mehmet Göktuğ topu kornere gönderdi. 45+4. dakikada sol kanatta topla buluşan Cengizhan’ın ortasıyla kaleciden seken topa dokunan Rosheuvel meşin yuvarlağı filelere gönderdi ancak hakem Yunus Dursun golü ofsayt nedeniyle iptal etti. 71. dakikada topla ceza sahası için giren Eren yerden pasını verdi. Pozisyonunda devamında Rosheuvel ayağını uzattı ancak topa dokunamadı. 87. dakikada Bekir Karadeniz’in kullandığı serbest vuruşta ceza sahası içerisinde Muhammed Furkan’a çarpan meşin yuvarlak filelerle buluştu. 0-1
Stat: Çaykur Didi Hakemler:Yunus Dursun xx, Bakan Eraslan xx, Şenol Bektaş xx
Erzurumspor FK: Mehmet Göktuğ x, Cengizhan xx, Mustafa Akbaş x, Mustafa Mumlu x, Orhan x, Sefa x (Hasan Batuhan dk. 46 x), Alican x (Özgür dk. 83 ?), Lamiera x (Shala dk. 90 ?), Olanare x (Rosheuvel dk. 20 x), Eren x, Celal x (Muhammed Furkan dk. 83 ?)
Yedekler: Rıdvan Oğuz, Ufuk, Fırat, Eyüp, Yakup
Teknik Direktör: Hakan Kutlu
Ankara Keçiörengücü:
Metin xx, Muharrem xx, Taha xx, Erkam xx, Barış xx (Aykut dk. 72 x), Malle xx (Costa dk. 65 x), Bardhi xx (Melih dk. 72 x), Mikail x, Bekir xxx, Muhammed xx (Musa Caner dk. 85 ?), Hamza x (Eze dk. 65 xx)
Yedekler: Boran, Muhammed Emin, Haşim Arda, Mete
Teknik Direktör: Hamdi Yılmaz
Gol: Muhammed Furkan (dk. 87 k.k.) (Ankara Keçiörengücü)
Sarı kartlar: Mustafa Yumlu (Erzurumspor FK), Taha Batuhan Yayıkçı (Ankara Keçiörengücü)