Türkiye Kızılay Erzurum İl Merkez Şube Başkanlığına bağlı engelsiz kulüp kuruldu. Atamalar gerçekleştirildi, çalışmalara başlandı.
Engelli bireylerin yürütülen faaliyetlere gönüllü katılımını sağlayarak yardım süreçlerinde aktif görev almasını hedefleyen Türk Kızılay’ının Türkiye genelinde 2020 yılında başlattığı “Engelsiz Kulüp” projesi Erzurum’da da hayata geçirildi.
Türk Kızılay Sosyal Hizmetler Direktörlüğü ile koordineli olarak yürütülecek olan “Engelsiz Kulüp” Erzurum’da kuruldu. Türkiye Kızılay Erzurum İl Merkez Şube Başkanlığı tarafından atamalar yapılır yapılmaz “Engelsiz Kulüp çalışmalarına başladı.
Kızılay Erzurum İl Başkanı Hüseyin Bozhalil tarafından yapılan atamaya göre görev dağılımı şu şekilde oldu: Türk Kızılay Erzurum Engelsiz Kulüp Koordinatörlüğüne Abdullah Keleşoğlu, Kulüp Başkanlığı’na Burhanettin Yeşilyurt, Kulüp Sosyal Hizmetler Gönüllülük ve Paydaşlar Birim Başkanlığına Gökhan Seven (Dünya Bilek Şampiyonu) Etkinlik Birim ve Organizasyon Birim Sorumlusu Muhammet Nuri Durak atandı.
Yapılan atamadan dolayı Kızılay İl Başkanı Hüseyin Bozhalil’e teşekkür eden Erzurum Engelsiz Kulüp Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: Engelli kardeşlerimizin problemlerini çok yakından biliyoruz. Hem insani hem vicdani hem de kurumsal kimliğimiz gereği engelli birey ve ailelerin sorunlarına karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluk bilinci ile Türk Kızılay Erzurum Engelsiz Kulüp Şubesi olarak sorunları paylaşmak ve çözüme katkı sağlamak için elimizden gelenin en iyisini tüm ekip olarak yapacağız. Bunun için görevlendirme yapılır yapılmaz zaman kaybetmeden engelli kardeşlerimizin sorunlarını çözmek ve onlara daha yaşanabilir bir yaşam sunmak için çalışmalarımıza başladık, diye konuştu.